Livnicu METALINŽENJERING-GOLUBOV osnovao je Mr. sc Bojan Golubov, 1. januara 1984. godine.
Prvobitni cilj osnivanja privatnog preduzeća je bio eksperimentalna proizvodnja novih tipova čeličnog liva, za koje je tehnologiju razradio osnivač u okviru svojih naučno-istraživačkih radova.
Devedesetih godina, kada se pojavila velika potreba za nedostajuće mašinske delove iz uvoza, Firma je usmerila svoj proizvodni program ka zameni delova i sklopova iz uvoza. Nakon dvadesetak godina postojanja, Firma se specijalizovala za finalnu proizvodnju mašinskih delova, koji su podložni habanju i to naročito za potrebe građevinarstva.
METALING, takođe, izrađuje i mašinske delove po narudžbi, uključujući konstrukciju, izradu modelnih naprava, livenje i finalnu obradu metalnih delova.
Sadašnji direktor METALING-a Stojan Golubov došao je na čelo Firme 2006-te godine posle odlaska u penziju svoga oca, Golubov Mr. Bojana koji je i sada prisutan u Firmi u svojstvu savetnika za metalurgiju i kvalitet. Tako će visoki kvalitet livenih proizvoda METALING-a, nesumnjivo, biti osiguran i ubuduće.“